ایمان و باورها

چرا تخفیف بیشتر بخشش کمتر؟

خیلی از افراد دوست دارن بیشتر تخفیف بگیرن اما تخفیف کمتری به دیگران بدن و بخشش کمتری میکنن. این رفتار از روی باور کمبود پول برخاسته که توی ویدیو کامل توضیح دادم غیر از ذهنیت کمبود پول خود من قبلا بر اساس عادت و تقلید از رفتار اطرافیان بدون توجه به اینکه چرا تخفیف میگیرم درخواست تخفیف میکردم ولی از وقتی اینو درک کردم که این برخواسته از باور کمبود پوله و من بی دلیل تخفیف میگیرم الان وقتی چیزی میخوام بخرم تا میخوام حرف از تخفیف بزنم جلو خودم رو میگیرم که این تخفیف گرفتن من دلیلش چیه چون میبینم بر اساس عادته و این رفتار کمبود واسم میاره سعی میکنم حرفی از تخفیف نزنم تا بر اساس باور فراوانی پول عمل کرده باشم و اون حس ثروتمندی رو همیشه حفظ کنم و باور قدرتمند کننده تری نسبت به ثروت بسازم.

حالا گرفتی واسه چی دوست داری بیشتر تخفیف بگیری ولی کمتر بخشش کنی. بخاطر تعصبی هست که خیلیا بر روی پول و مسائل مالی دارن و کمبود پول باورشون شده پس به شکلی که گفتم این باور رو به باور فراوانی پول تغییر بده و باور بخشنده بودن رو هم درونت زنده کن.

خلاصه اینکه بحث کردن در مورد تخفیف و رفتار بر اساس باور کمبود پول یا خرید به نیت تخفیف، شرایط کمبود رو واسه ما تشدید میکنه تا دوباره رفتاری مشابه گذشته داشته باشیم.

اثر تخفیف گرفتن و بخشش

متن ویدیو:

یه نکته خیلی جالب چرا دوست داری بیشتر تخفیف بگیری ولی کمتر تخفیف بدی همراه من باش تا اینو واست بازش کنم. حتما تا حالا یکی از این دو حالت واست پیش اومده که یا از کسی درخواست تخفیف کردی یا برعکس کسی از تو درخواست تخفیف کرده به نظرت دلیل اینکه خیلیا تخفیف میگیرن چیه؟ شاید بگی میشه پول بیشتری پس انداز کرد یا باهاش چیزای بیشتری خرید ولی اینطور نیست و این اتفاق نمی افته تازه اگر هم بشه تو دام تخفیفات و قسط های بیشتری گرفتار میشی مجبوری همیشه چیزای ارزون و متوسط بخری شایدم قسطی

این رفتار تخفیف گرفتن از روی باور کمبود پول برخاسته یعنی وقتی تو باورت اینه که پول کمه تخفیف میگیری وگرنه دلیلی نداره که درخواست تخفیف کنی منظورم این نیست که بری یه جنس معمولی رو به قیمت بالا بخری منظورم اینه که تو بند تخفیف نباش حالا چسمت جایی خورد و با تخفیف خرید کردی مهم نیست ولی اینکه مدام دنبال تخفیف باشی به نظرم جالب نیست

میدونی چی میگم منظورم اینه به نیت تخفیف گرفتن خرید نکن چون این رفتار از روی باور کمبود پول برخاسته که اگه بر اساس این باور رفتار کنی آینده هم شرایطی رو واست فراهم میکنه که این رفتار تخفیف گرفتنت رو بیشتر تکرار کنی

حالا برعکسش اگه کسی ازت تخفیف خواست اگه امکانش هست و تخفیف میدی مبلغی رو به نیت بخشش کم کن و با خودت تصور کن که ثروتمند بودی که بخشش کردی تا باور ثروتمندی و فراوانی پول درونت شل بگیره نه اینکه بگی همه ی سودشو گرفتی بابا منتم سرش بزاری این دیگه بخشش نیست اینجور تخفیف رو ندی بهتره چون اینطوری بر اساس باور ثروتمندی و بخشنده بودن رفتار نکردی آینده هم شرایطی واست فراهم میشه که سود کمتری رو ببینی نکات تکمیلی رو هم که میدونی همیشه این زیر مینویسم پس حتما بخونشون.

استاد علوی

من یک روانشناسم که میتونم بهت کمک کنم تا در هر شرایط ناراحت کننده ای که هستی به جای بهتری برسی و دیگه وابسته به شرایطی خارجی نباشی. ازت خواهش میکنم برای نتیجه گرفتن، فقط الگوت رو یک نفر قرار بده تا گمراه نشی. استاد علوی رو در اینستاگرام دنبال کن و رد پای من رو بیا.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا