ایمان و باورها

باور، ایمان و عقیده چیه؟

ایمان، عقیده و باور تقریبا معنی یکسانی دارن. به زبون ساده فکر، صوت یا تصویری که بارها برای ما اجرا و تکرار و تلقین بشه که ما اونو به عنوان واقعیت قبول کنیم، همین فکر و طرزفکر در ناخودآگاهمون تبدیل به باور یا ایمان میشه.

افکاری که برای ما تبدیل به باور میشه برای مدت طولانی در ذهن و ناخودآگاه ما موندگار میشن و ما برای تغییر باورهایی که مخرب هستن باید باورهایی مثبت و مخالف اونها رو بر اساس اطلاعاتی که در ویدیوی زیر در مورد باور و ایمان کسب میکنیم، در ذهنمون بسازیم.

باور، ایمان یا عقیده چیست؟

چطوری باورت، میشه یاورت؟
تنها کافیه طرزفکری مثبت رو واسه خودت تبدیل به باور کنی(با توجه به روند و چرخه ای که در ویدیو توضیح دادم) بعد از تبدیل به باور ناخودآگاه تمام اتفاقات و رفتارهای ما به همون سو هدایت میشه.

تبلیغات تلویزیونی رو دیدی؟
بیشترشون یه تکه کلام رو هی تکرار میکنن حالا اگه اون محصول، بی کیفیت یا باکیفیت باشه مخاطب حرفی رو که توی تبلیغ تکرار میشه رو واقعیت قبول میکنه، حالا اگه این فرد دست یه نفر محصول رو ببینه چون در ذهنش هم کیفیت تکرار کرده، کیفیت عالی باورش میشه. در صورتی که ممکنه محصول بی کیفیتی بوده حالا اگه محصول رو دست چند نفر ببینه چه بدتر باورش قویی تر هم میشه!!!

استاد علوی

من یک روانشناسم که میتونم بهت کمک کنم تا در هر شرایط ناراحت کننده ای که هستی به جای بهتری برسی و دیگه وابسته به شرایطی خارجی نباشی. ازت خواهش میکنم برای نتیجه گرفتن، فقط الگوت رو یک نفر قرار بده تا گمراه نشی. استاد علوی رو در اینستاگرام دنبال کن و رد پای من رو بیا.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا