موفقیت مالی

صبر و استقامت عامل اصلی موفقیت

اصلی ترین عامل رسیدن به موفقیت مالی یا شغلی، داشتن صبر و استقامت زیاد در ابتدای مسیره. کسایی هم که حسرت میخورن که چرا نتونستن پول جمع کنن یا الان چرا درآمد ندارم. بخاطر همینه که در هر زمانی و همیشه بهونه داشتن، حاضر نبودن علاقشون رو بدون مزد شروع کنن و صبر داشته باشن که اون سختی رو مدتی تحمل کنن و به سرعت میخواستن نتیجه و موفقیت مالی و شغلی رو اول راه ببینن، که همچین چیزی امکان پذیر نیست. به همین شکل سالها یکی یکی میگذره و اونها همینطور بهونه دارن. فقط کافی شش ماه یا یک سالی بهونه رو کنار بزاری و سختی کار رو با هر شرایطی قبول کنی. ولی فقط یه باره دیگه بعد از اون نتایج رو کم کم میبینی.

عامل اصلی موفقیت صبر و استقامت در کار

پس بهونه نیار که من الان نمیتونم، وقتش رو ندارم، خرج دارم، سنم زیاد شده، دیگه الان یاد نمیگیرم، این کار درآمدش کمه، با این کارنمیشه به درآمد رسید و و و و… فقط علاقت رو دنبال کن چون از علاقه به خیلی چیزا میرسی.

پس اگه ما به کاری اشتیاق سوزان هم داشته باشیم مثل ساخت یه نیمرو به سرعت نمیتونیم به نتیجه و هدفمون دست پیدا کنیم، که مثلا بیایم با هزینه زیاد و صرف کارهای نادرست و حقه بخوایم از اون کار به سرعت به درآمد یا نتیجه برسیم. تنها با این کارها و عجله کردن، اتفاقات ناخواسته ای رخ میده که ما رو به کل دلسرد میکنه. و نتیجش مثل خیلیا میشیم که کم نیستن و ما توی زندگیمون اونها رو خیلی دیدیم.

مثلا طرف میخواسته ۵ تا گوسفند بگیره کار رو شروع کنه ۲۰ تا گرفته که سریع به نتیجه برسه و سختی تجربه کردن رو به خودش نداده تمام سرمایه اش رو از دست داده و قید اون کار رو زده.

یا مثلا یه نفر کاری که علاقه داشته رو اورده تو اینستاگرام که با اون کار به درآمد برسه اول کار که هنوز معرف نشده و هنوز اعتباری از خودش نشون نداده، اومده هزینه های میلیونی واسه تبلیغات کرده که سریع به نتیجه برسه برعکس شده و هزینش رو از دست داده و میگه با این کار نمیشه به درآمد رسید. شما خیلی از این موارد رو دیدید پس درس بگیرید که هیچ راهی جز صبر و استقامت و منتظر موندن برای تکامل مسیر طبیعی ندارید.

استاد علوی

من یک روانشناسم که میتونم بهت کمک کنم تا در هر شرایط ناراحت کننده ای که هستی به جای بهتری برسی و دیگه وابسته به شرایطی خارجی نباشی. ازت خواهش میکنم برای نتیجه گرفتن، فقط الگوت رو یک نفر قرار بده تا گمراه نشی. استاد علوی رو در اینستاگرام دنبال کن و رد پای من رو بیا.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا