جملات انگیزشی

رهایی از افسردگی و سرزنش خود

احساس افسردگی و ناامیدی یا سرزنش کردن خود برخواسته از باورهای منفی هست که توسط تلقینات شیطون ساخته شده یعنی شیطون با تلقین و تکرار مداوم یک طرز فکر به انسان باعث میشه در ذهن انسان و ناخودآگاهش اون افکار رو بفرسته که در این صورت رفتار و احساسات آدم بر اساس اونها شکل میگیره و من اومدم تمرینی رو بهت بدم تا اگه اسیر این احساسات و باورها شدی از اونا خارج بشه و در راه درست و سمت خدا حرکت کنی.

از افسردگی و سرزنش خود رها شو و ناامید نباش

قبل از هر چیز بگم که ۲ پست قبل تر گفتم (چرا از غم خوشت میاد یا اکثر آدما دوست دارن از غم و غصه هاشون بگن) دلیلش رو اینجا میگم چون شیطون درون تمام انسانها هست و تنها کارش تلقین افکار منفی هست که تمام این باورها، تو رو ذره ذره به سمت ناامیدی کامل که هدف نهایی شیطون هست هدایت میکنه. و تنها با آگاهی میشه جلو افکار شیطانی رو گرفت که خیلیا اون رو ندارن.

خب حالا میریم سر تمرینی که گفتم وقتی یه کار اشتباه یا گناه رو مدتی تکرار کردی و الان دوباره اون رو انجام میدی یه حجم زیادی از باورهای منفی که در گذشته با تلقینات شیطون در ذهنت ساخته شده بهت حجوم میاره که باعث افسردگی بیشتر یا سرزنش بیشتر خودت میشه و یا ناامیدتر میشی. این احساساتی که بهت دست میده بخاطر همین باورهای منفی هست که از طرف شیطون در ذهنت ایجاد شده. پس تمرین ما اینه که این باورها رو برعکس کنیم و اونها رو در ذهن خود به جای قبلیها جاسازی کنیم. چطوری؟ الان میگم.

مثلا بعد انجام اشتباه یا گناهی این افکاری که به ذهنت میاد رو دونه دونه روی برگه بنویس فکر کن برای چی الان احساست بده جواب بده

مثلا: چون من نمیتونم دیگه نجات پیدا کنی- چون من نمیتونم دیگه شاد بمونی- چون من بدرد نمیخورم دیگه- چون این اشتباه رو هیچ وقت فراموش نمیکنم- چون روزهای آیندم رو هم با این کار خراب کردم- چون من بعد ۳ ماه دوباره سمتش رفتم و باورهایی شبیه اینا

دقیق به افکاری که بعد از اون اشتباه یا گناه به ذهنت اومده دقت کن و تمامش رو بنویس حالا بیا تمام اونا رو برعکس روی برگه ی دیگری بنویس مثلا بجای جملات بالا که نوشته بودم بسته به چیزی که تو خودت نوشتی برعکسش رو بنویس حالا من اگه جملات بالا رو بخوام برعکس بنویسم اینطور مینویسم.

من نجات پیدا میکنم چون بعد از این اشتباه یا گناه قویی تر عمل میکنم- من همیشه و با هر اتفاقی میتونم شاد بمونم چون آگاهی دارم- من خیلی ارزشمندتر شدم چون از هر اتفاقی به نفع خودم استفاده میکنم- من این اشتباه رو هم فراموش میکنم چون تمام اشتباهات گذشتم رو فراموش کردم- روزهای آینده خیلی خیلی جالب میشه چون من باز این مرحله سخت رو میگذروندم و ناامید نمیشم- من بعد ۳ ماه دوباره یه رکورد جدید زدم چون با این اشتباه و تجربه بازم ادامه میدم و ناامید نشدم.

اگه این عبارات رو با برگه قبلی که باورهای منفیت رو نوشتی مقایسه کنی دقیقا اونها تو رو به سمت ناامیدی میکشن و اینها تمامش تو رو به سمت امیدواری پس اون برگه قبلی رو پاره میکنی و دور میریزی و فقط همینها رو هر روز با خودت مرور میکنی تا باور جدید جای باورهای قبلی بشینی مدتی اینکار رو بکنی دیگه اتفاقاتی و اشتباهاتی که از جنس قبلی واست رخ میده تو رو افسرده یا ناامید نمیکنه که خودت رو سرزنش کنی و این خیلی مهمه که به سمت امید حرکت کنی و در این صورت اصلا کلا اون اشتباهها و گناهانی که بوده کمتر ازت سر میزنه و اگرم سر بزنه امیدی که با اون باورها تو خودت ساختی تو رو در هر شرایطی راضی و قوی نگه میداره.

استاد علوی

من یک روانشناسم که میتونم بهت کمک کنم تا در هر شرایط ناراحت کننده ای که هستی به جای بهتری برسی و دیگه وابسته به شرایطی خارجی نباشی. ازت خواهش میکنم برای نتیجه گرفتن، فقط الگوت رو یک نفر قرار بده تا گمراه نشی. استاد علوی رو در اینستاگرام دنبال کن و رد پای من رو بیا.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا