مثبت اندیشی

توجیه دیدگاه مثبت

هیچ موضوعی نمیتونه صرفا منفی و بد باشه. پیشنهاد میکنم ویدیوی قبل که در مورد تاثیر دیدگاه در زندگی بود رو ببینی چون این ویدیو هم ادامه ی همونه. تو این ویدیو قصدم این بود که افرادی رو توجیه کنم که میگن برای فلان موضوع یا اتفاق نمیشه دیدگاه مثبت پیدا کرد و من میخوام بگم، هیچ موضوع، مسئله و اتفاقی صرفا منفی نیست. و اگر ما اونو منفی میبینیم بخاطر دیدگاه خودمون هست یعنی مشکل از درونه حالا میخوان ۱۰۰ میلیون نفر اون موضوع رو به دید منفی ببینن یا تنها یک نفر!!! اگه همه هم بگن شیطون منفی و ناراحت کنندس ولی فقط تو باور کرده باشی و ایمان بیاری که میتونی از اون به نفع خودت استفاده کنی، تمام اتفاقات آینده و جوابهایی که درآینده میگیری حاصل نگاه خودت میشه و به همون شکل شیطون برای تو یک سکوی پرتاب میشه و واقعا هم به همین شکل رقم میخوره اگه منظورم رو خوب متوجه نشدی ویدیوی بالا رو نگاه کن تا ببینی من چطوری از شیطون به نفع خودم استفاده کردم.

توجیه مثبت اندیشی

شاید خیلیا باور ندارن شیطون هست و میگن شیطون چیه ولی من واقعا ایمان دارم و میدونم که هر لحظه به خوشیها نزدیکتر میشی واقعا اون بهت نزدیکتر میشه تا باز با عقایدی که در گذشته در تو بوجود اورده تو رو از انجام اون کار منع کنه و در قرآن هم خدا(که همه ی ما میگیم خدا)، به شیطون اشاره کرده و در آیه ۶۰ سوره یاسین خیلی واضح اشاره کرده که “شیطون دشمن آشکار شماست”. من به عینه در تمام اتفاقات و لحظه های زندگی حضور و فشارهای شیطانی رو حس کردم. و هنوز خیلیا به خیال خودشون تصور میکنن شیطان وجود خارجی نداره. و فکر میکنن تنها افکار خودشون هست که عذابشون میده اما میخوام بگم هدف اصلی شیطان اینه که عقاید آدم رو هدف بگیره و بعد از این که مسائل و موضوعات اشتباه رو برای ما “در ذهنمون” تبدیل به باور و ایمان کرد آدم به راه اشتباه و خطا کشیده میشه و اتفاقات ناخواسته برای اون فرد می افته. چون بیش از ۹۰ درصد کارهای روزمره ای که انجام میدیم بر اساس عادات و عقاید و باورهامونه و هنگامی که شیطون افکار و عقاید باطل رو در ذهنمون به مرور زمان جا میده رفتار و کارهامون هم به همون سمت سو میره و مسلما وقتی هم رفتار اشتباه داشته باشیم اتفاقات ناخواسته و ناراحت کننده برای ما رقم میخوره. برای همین تمام تلاش من اینه که دیدگاه درست و جدید در ذهن دوستان ایجاد کنم و هنگامی که اون دیدگاه باور و ایمان بشه رفتار ما و اتفاقات زندگیمون هم بر اساس اون دیدگاه و باورها تغییر میکنه. و چه بهتر ما دیدگاههایی رو در ذهنمون به باور و ایمان تبدیل کنیم که برای ما سازنده باشه نه مخرب!

استاد علوی

من یک روانشناسم که میتونم بهت کمک کنم تا در هر شرایط ناراحت کننده ای که هستی به جای بهتری برسی و دیگه وابسته به شرایطی خارجی نباشی. ازت خواهش میکنم برای نتیجه گرفتن، فقط الگوت رو یک نفر قرار بده تا گمراه نشی. استاد علوی رو در اینستاگرام دنبال کن و رد پای من رو بیا.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا