موفقیت مالی

دنبال کردن علاقه و کسب موفقیت شغلی

معمولا ما بیشتر طول روز رو، مشغول کارخاصی هستیم که از اون به عنوان شغل یاد میکنیم حالا اگه شغلی رو داشته باشیم که به ما احساس رضایت نده و هر روز با شوق و انرژی برای کار آماده نشیم اون شغل و فعالیت در راستای علاقه ما نیست! خیلی از ما سالها، عمرمون رو در زمینه هایی صرف میکنیم که هیچ علاقه ای به اون فعالیتها نداریم و این باعث میشه که ما در زندگی به موفقیتهای چشمگیر نرسیم.

موفقیت شغلی با دنبال کردن علاقه

میدونی برای چی در کاری که علاقه داری وقتی پا میزاری موفق میشی؟ چون به خودت در اون زمینه ایمان داری و میدونی کاری که میکنی درسته و میدونی که توانایی این کار رو داری. ولی توی کاری که علاقه نداشته باشی، اگه تو اون مسیر پا بزاری به خودت اطمینان نداری و شک داری که آیا از پس این کار برمیام یا نه؟! در این صورت با برخورد به اولین پیچ و خمها و سختیهای مسیر یا با اولین انتقادات افراد نسبت به کارت، قید اون کار رو میزنی و با شکست یا تجربه بسته به دیدگاهی که داری، از اون فعالیت خارج میشی.

خیلی ازما حتی سر صبح که میخوایم سر کاربریم حس و حالش رو نداریم. شغلی رو که واقعا دوست داشته باشی، حتی اگه صبح تا شب هم مشغول اون کار باشی خستگی رو حس نمیکنی، توجه کن گفتم حس نمیکنی نگفتم خسته نمیشی!

آدم وقتی کاری رو با علاقه شروع میکنه اون رضایت و خوشحالی رو از همون روز اول میچشه و نیاز به چیز دیگه نیست.

اگه مشغول کاری بشی که واقعا دوست داری، یعنی کاری رو انتخاب کردی که خدا تو رو واسه اون کار ساخته و در اون علاقه و استعداد داری و در این صورت، حسرت نمیخوری که عمرم به باد رفت. حالا اگه آخرین سال عمرت باشه بگو مشغول چه کاری میشی؟

شغل و فعالیت تو بیشتر زمان روزت رو پر میکنه، پس اگه بر اساس علاقت انتخاب شده باشه بیشتر طول روز، احساس رضایت داری و زمانی که احساس رضایت بیشتری داشته باشی یعنی تو شکرگزارتری و زمانی که شکرگزارتر باشی نعمت بیشتری به سمتت سرازیر میشه و به این شکل هست که با دنبال کردن علاقه، موفقیت شغلی و رضایت از خودمون رو بدست میاریم. حالا برعکسش هم خودت میدونی چی میشه دیگه.

حالا باز بگو کدوم کار درآمد بیشتری داری؟!!!

استاد علوی

من یک روانشناسم که میتونم بهت کمک کنم تا در هر شرایط ناراحت کننده ای که هستی به جای بهتری برسی و دیگه وابسته به شرایطی خارجی نباشی. ازت خواهش میکنم برای نتیجه گرفتن، فقط الگوت رو یک نفر قرار بده تا گمراه نشی. استاد علوی رو در اینستاگرام دنبال کن و رد پای من رو بیا.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا