تقویت اراده

چگونه اراده کنیم؟

توی ویدیوی زیر جواب دوستانی که در مورد اراده سوال کرده بودن رو دادم. یکی از دوستان پرسیده بود نمیتونم اراده کنم و دوست دیگه ای گفته بود اراده ضعیفی دارم. اینطور که مشخصه سوال این دوستان، داره اینو نشون میده که درک دقیقی از اراده ندارن، چون اراده وقتی بیشتر ضعیف میشه که خود اون طرف قبول میکنه این کار رو نمیتونه یا نمیشه انجام داد.

چطور اراده قوی داشته باشیم؟

یه عده همون اول راه میگن نمیتونیم اراده کنیم. اول باید قبول کنی و باور کنی که میتونی چون تا باورش نکنی یا قدمی برنمیداری یا سست حرکت میکنی که با کوچکترین مشکل سر راه بیخیال میشی. همونطور که تو ویدیو گفتم باید فقط داستان افرادی رو بخونی که تونستن به خواسته و هدفی که تو داری برسن و گوشت رو از حرفای دیگه ببندی بعد با مرور و تکرار داستان اونها و داستانهای بیشتر در اون باره، کم کم به خودت میای که چرا من نتونم قبول میکنی که آره خیلیا هستند که تونستن به اون هدف مورد نظرت برسن و این که نمیشه و نمیتونم رو از سرت بیرون میکنی.

یه عده دیگه هم اراده کردن و فدم گذاشتن ولی زمین خوردن بخاطر اینکه هدفشون رو بزرگ نکردن(هدف بزرگ اراده رو بزرگتر میکنه). اگه زمین خوردی هدفت رو بزرگ کن یعنی تمام مزایا و فواید خواسته ای که داری رو کشف کن و به این ایمان داشته باش که میتونی از طریق (رسیدن به این خواسته) به اون مزایا برسی.

استاد علوی

من یک روانشناسم که میتونم بهت کمک کنم تا در هر شرایط ناراحت کننده ای که هستی به جای بهتری برسی و دیگه وابسته به شرایطی خارجی نباشی. ازت خواهش میکنم برای نتیجه گرفتن، فقط الگوت رو یک نفر قرار بده تا گمراه نشی. استاد علوی رو در اینستاگرام دنبال کن و رد پای من رو بیا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا