ایمان و باورها

فراموش کردن اشتباهات یا اتفاقات زندگی

خیلی از افراد حاضر نیستن اشتباهات و اتفاقات زندگیشون رو فراموش کنند و همیشه دوست دارن اونا رو بارها بازگو کنند و حتی اون رو بزرگتر از چیزی که هست نشون بدن. میشه گفت این رفتار از روی باورهای اشتباهشون برخواسته که مثلا با این کار سبک میشم یا مثلا کسی کمکمون میکنه و باورهای اشتباه دیگر…

ولی حقیقت اینه که با این کار فقط ناخواسته ها رو جلو چشممون نگه میداریم و از اهداف و کارهای مفید زندگیمون جا میمونیم و زندگی با کیفیتی رو تجربه نمیکنیم. فراموش کردن اشتباهات و اتفاقات ناگوار، به ما کمک میکنه که تمرکزمون از روی اهداف و فعالیتهای ارزشمندمون بیرون نره.

خیلی از ما تا حالا پیش اومده که بگیم، این اشتباه یا اتفاق رو هیچ وقت فراموش نمیکنم اما این بزرگترین دروغه که به خودمون میگیم و متوجهش هم نیستیم چون فقط با این باور ما اون اتفاق رو جلو چشممون نگه میداریم و از کارهای اصلی و مهم جا میمونیم. حتما ویدیوی زیر رو ببین و ادامه متن رو هم بخون.

فراموشی اتفاقات و اشتباهات زندگی

اگه تو بخوای هر اتفاق یا اشتباهی رو چند ماه یا چند سال توی ذهنت نگه داری باز تا اون فراموشت بشه یه اتفاق ناخواسته دیگه میافته و با این فرمون پیش بری عمرت به آخر میرسه و به خواسته هات نمیرسی.

برای مثال یه نفر به قول خودش شکست عشقی خورده میگه هیچ وقت فراموشش نمیکنم من چطوری میتونم با کسی دیگه ای غیر از اون ازدواج کنم یا یه نفر دیگه میگه این ضرری یا دزدی که از من شد هیچ وقت فراموشم نمیشه و… ولی یه دروغ محضه اون فقط با تلقین دوباره به خودش، اون فرد یا ضرر رو جلو چشمش نگه میداره وگرنه خیلی سریع بزرگترین درد دنیا هم فراموش میشه. اینو من بهت قول میدم به شرطی که این دروغ رو باور نکنی اینکه(هیچ وقت فراموشم نمیشه) چون تا وقتی این حرف رو باور داشته باشی همیشه اون اتفاق یا اشتباه رو توی ذهنت مرور میکنی و خودت مانع پیشرفتت میشی که خیلی از فرصتها از دستت میره.

به این فکر کن که بزرگترین اشتباه و اتفاقی هم که توی زندگی خودت یا اطرافیانت افتاده خیلی زود فراموش شده مگر اینکه خودت یا اونا، اون رو توی ذهنشون زنده نگه دارن و کانون توجهشون رو تغییر ندن.

استاد علوی

من یک روانشناسم که میتونم بهت کمک کنم تا در هر شرایط ناراحت کننده ای که هستی به جای بهتری برسی و دیگه وابسته به شرایطی خارجی نباشی. ازت خواهش میکنم برای نتیجه گرفتن، فقط الگوت رو یک نفر قرار بده تا گمراه نشی. استاد علوی رو در اینستاگرام دنبال کن و رد پای من رو بیا.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا