مثبت اندیشی

احساست رو کنترل کن

اکثر ما دوست داریم همیشه از غم و غصه هامون بگیم هر جا میریم صحبت از منفی بافی و قضاوت کردن در مورد این و اونه. ما در این شرایط رفتاری که داریم حالا میخواد گله شکایت باشه یا پرخاشگری یا ناامیدی یا هر رفتار منفی دیگر، اینها روی احساسمون تاثیر میزاره و باعث میشه احساس منفی و مخرب رو با خود حمل کنیم که در این وضعیت ما راهی به سمت آزادی و اتفاقات و شرایط بهتر پیدا نمیکنیم.

من احساسات رو تشبیه کردم به اینکه روی یه الاکلنگی نشستن که یه کفه احساسات منفی میشینه که زمین زیر اون اتفاقات منفی و ناخواسته هست و روی کفه ی دیگه احساسات مثبت که زمینش اتفاقات مثبت و دلخواه رو به ما میده. هر چقدر ما با رفتار منفی احساسات منفی رو وارد خودمون کنیم در حقیقت روی کفی منفی الاکلنگ رفتیم که در این صورت مشخصه که به سمت اتفاقات منفی سرازیر میشیم و بر عکسش هم برای دیدن شرایط و اتفاقات مثبت هم باید برعکس عمل کرد.

احساست رو کنترل و مراقبت کن

دیدی بعضی موقع ها داره یه کاری درست میشه یعنی اون کفه احساسات مثبت که تو ویدیو بهش اشاره کردم به اتفاقات خوب نزدیک میشه باز چون کفه ی احساسات منفی رو سنگین میکنی باز خرابش میکنی و به اتفاقات خوب نمیزاره برسی.

احساس ما سوار یه الاکلنگه یه بار میره رو کفه ی مثبت به اتفاقات خوب نزدیک میشه و یه بار رو کفه منفی میره و اینه که ما به یه ثباتی نمیرسیم که مادام اتفاقات خوب رو ببینیم و در شرایط خوب قرار بگیریم راه حلش هم همونی بود که کامل تو ویدیو توضیح دادم.

استاد علوی

من یک روانشناسم که میتونم بهت کمک کنم تا در هر شرایط ناراحت کننده ای که هستی به جای بهتری برسی و دیگه وابسته به شرایطی خارجی نباشی. ازت خواهش میکنم برای نتیجه گرفتن، فقط الگوت رو یک نفر قرار بده تا گمراه نشی. استاد علوی رو در اینستاگرام دنبال کن و رد پای من رو بیا.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا